(ВИДЕО) Тотнъм мина като ураган през Уотфорд

Тотнъм почна мощно 2017-а година. "Шпорите“ разбиха Уотфорд с категоричното 4:1 Уотфорд като гости и временно са на трето място в класирането, като се изравниха по точки с Манчестър Сити.

По два гола за победата реализираха Хари Кейн и Деле Али, докато голът за честта беше дело на Юнес Кабул.

Още първите минути от мача подсказаха, че „стършелите“ ще имат доста неприятности. Лошите новини за тях всъщност дойдоха още в съблекалнята, където стана ясно, че гласеният за титуляр Хуан Камило Сунига няма да може да играе. Така Одион Игало получи шанс да се изявява в атака редом с другото разочарование напоследък – капитанът Трой Дийни.

Активната преса на Тотнъм започна да дава все по-добри и по-добри резултати, като в 23-ата минута Дани Роуз получи топката зад точката на дузпата и шутира в небесата, макар и да бе фронтално срещу вратата. Четири по-късно Адлен Гедиура загуби топката в собствената половина, а Деле Али напредна с нея и от 22-23 метра с мощен шут разтресе напречната греда.

Само секунди по-късно обаче резултатът беше открит след много хубава комбинация между Киърън Трипиър и Хари Кейн. С хитър пас по тревата защитникът изведе Кейн сам срещу вратаря под много остър ъгъл. Еурелио Гомеш обаче не се позиционира добре и позволи на топката да мине между него и близката греда за 1:0.

Шест минути по-късно резултатът набъбна до 2:0. Трипиър пак се включи отдясно и този път центрира фалцово към далечната греда. Там Кейн си проправи път между двама съперникови играчи и от въздуха засече под гредата.

Надмощието на Тотнъм ставаше все по-явно. В 39-ата минута само чудото спаси домакините от ново попадение – Кристиан Ериксен центрира заучено от фаул към точката на дузпата, където Хьон-Мин Сон шутира с левия крак на сантиметри покрай десния стълб.

Все пак гостите стигнаха до трети гол преди почивката заради огромна грешка на Кабул. Бранителят не можа да изчисти едно наглед слабо центриране за Сон и Деле Али овладя бързичко в наказателното поле. Младокът хладнокръвно търкулна топката в долния ляв ъгъл за 3:0.

След почивката хората на Маурисио Почетино продължиха в същия дух. Само 57 секунди им бяха необходими за четвъртото попадение. Хари Кейн се пребори за топката отдясно и с чудесен пас изведе Деле Али сам срещу вратаря. Първото докосване на халфа не бе добро, ала с второто той плъзна топката под плонжа на Гомеш – 4:0.

Тази комфортна преднина успокои „шпорите“, които намалиха оборотите и запазиха контрола върху срещата. Чак в последните минути Уотфорд успя да стигне до нещо по-интересно и именно тогава Кабул намали резултата след едно голямо разбъркване, инциирано от изпълнение на ъглов удар.

Във временното класиране Тотнъм има 39 точки, с колкото разполага и четвъртият Манчестър Сити. Вторият Ливърпул има 43, докато лидерът Челси е с 10 напред. Уотфорд е 13-и с 22 точки.