Отборът на Ливърпул понесе тежък удар в амбицията си да се класира за Шампионската лига, след като днес „червените" загубиха с 1:3 гостуването си на Саутхемптън в среща от 29-ия кръг на Висшата лига.

Мърсисайдци изоставаха само на 7 точки зад четвъртия Челси, пред който предстои домакинство на Уест Хям. Вместо обаче да съкратят изоставането си от „сините", утре Ливърпул може да окаже на 10 пункта зад Топ 4 на английския елит.

Така Ливърпул прекъсна хубавата си серия от три поредни победи във Висшата лига, оставайки на 7-а позиция с актив от 45 точки. Саутхемптън събра 31 и се отдалечи от зоната на изпадащите.

Двубоят на „Сейнт Мерис" започна кошмарно за Ливърпул, който допусна попадение след само шест минути игра. Морган Шнайдерлин оползотвори асистенция на Джей Родригес и изведе „светците" напред - 1:0.

В 33' положението на Ливърпул се утежни още повече, тъй като домакините вкараха и втори гол. Удар на Рики Ламбърт от дистанция се отклони в стената и излъга Брад Джоунс, който бе оставен без шансове за реакция.

В края на полувремето „червените" се върнаха в мача, благодарение на Филипе Коутиньо. Бразилецът стреля ниско по земята и преодоля Артур Боруц, намалявайки за 2:1.

След почивката мачът отново не се разви по вкуса на „червените", които допуснаха нов гол във вратата си. В 79' Брад Джоунс спаси изстрел на Джей Родригес, но при добавката нападателят бе безпощаден, бележейки за 3:1.

szólj hozzá: Southampton vs Liverpool 3:1 MATCH HIGHLIGHTS