Отборът на Суонси оглави еднолично група А на Лига Европа, след като днес "лебедите" записаха втори успех от два изиграни мача в надпреварата.

След като воденият от Михаел Лаудруп състав постигна шокиращ успех с 3:0 над Валенсия в първия кръг, днес уелсците записаха далеч по-скромен успех с 1:0 над швейцарския Санкт Гален у дома.

Единственият гол на "Либърти Стейдиъм" падна седем минути след почивката, когато Суонси нанесе решаващ удар над своя съперник.

Точен за крайното 1:0 бе Уейн Рътлидж, който се разписа буквално от сантиметри разстояние от голлинията на съперника.

Така Суонси даде сериозна заявка за класиране в елиминационната фаза на Лига Европа, докато Санкт Гален остава с три точки, записани при успеха над Рубин в предишния кръг.