снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Ливърпул постигна впечатляваща победа с 4:0 като гост на тима на Уигън в среща от 28-ия кръг на английската Висша лига.

Феновете на „ДВ Стейдиъм" станаха свидетели на поредното голово шоу от страна на уругвайският нападател Луис Суарес, който се разписа на три пъти във вратата на Хабси.

Първият гол в срещата отбеляза Стюарт Даунинг още във втората минута. Бившия английски национал бе точен с глава след центриране на Филипе Коутиньо.

Младият бразилец бе един от най-добрите футболисти на терена и изигра най-добрия си мач след преминаването си в Ливърпул през зимата.

В 18-та минута отново Коутиньо с пас през центъра на защитата изведе перфектно Луис Суарес и уругваеца покачи на 2:0. Последва много добра намеса на Рейна, който спаси сигурен гол след  силен удар на Бойс.

В 34-та минута Суарес бе точен за 3:0 след като изпълни добре пряк свободен удар, а топката се удари в стената и влезна във вратата. В 37-та минута Пепе Рейна отново се намеси много добре и спаси удар с глава на Ди Санто.

Гостите от Ливърпул нанесоха своя финален удар в началото на втората част. След атака отдясно Глен Джонсън намери Луис Суарес и той без проблеми реализира своя хеттрик.

До края на Рейна се отчете с още едно добро спасяване, а Дани Агер и Хендерсън пропуснаха да направи разгрома още по-голям.

С поредните си голове Луис Суарес поведе при голмайсторите в Премиършип като има в актива си този сезон 21 гола. Втори е Робин ван Перси с 19 попадения. В класирането отборът на Ливърпул има 42 точки и заема седмо място, на 9 точки от 4-ия Тотнъм. Уигън пък са точно над чертата на изпадащите с 24 точки.

szólj hozzá: Wigan vs Liverpool 0:4 MATCH HIGHLIGHTS