Сърбия удари Франция със 77:65 (19:17, 19:14, 22:20, 17:14) и се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по баскетбол като победител в група Е.

Сърбите бяха по-добрият тим и водеха в резултата през целия мач. „Петлите" бяха равностойни на своите съперници само в третата част.

В нейното начало те успяха да съкратят изоставането си, но в края на периода „плавите" отново дръпнаха, а до края на срещата не си позволиха ново отпускане.

Най-резултатен за Западните ни съседи бе Ненад Кръстич, който отбеляза 19 точки и овладя 4 борби. Неманя Недович добави 17 точки, а Богдан Богданович завърши с 14.

За Франция с по 12 точки се отличиха четирима баскетболисти - Никола Батум, Нандо Де Коло, Борис Диау и Алексис Аджинса, който записа и 4 борби. Тони Паркър приключи с 10 точки на своята сметка.

Украйна пък допуснаха поражение от Литва с 63:70 (13:18, 17:14, 16:16, 17:22). Двубоят започна добре за литовците, но постепенно украинците се върнаха в мача и преди решаващата последна четвърт резултатът бе 48:46 в полза на Литва.

Украинците успяха да излязат с точка напред в началото на последния период, но благодарение на Линас Клейза, Йонас Мациулиус и Томас Делининкаитис латвийците осъществиха серия от 12:4, за да дръпнат в резултат.

Минута и двадесет секунди преди края разликата отново спадна на точка - 64:63 за Литва, но тройка на Клейза изстреля тима му напред.

В последната минута Максим Корниенко и Серхий Гладир пропуснаха от зоната на трите точки за Украйна, а три точки от фаул на сметката на Литва окончателно сложиха точка на спора.

Най-резултатен за победителите бе Линас Клейза с 15 точки и 5 борби, Донатас Мотиеунас добави 10 точки, а Мантас Калниетис завърши с 4 точки, 5 борби и 4 асистенции.

За Украйна Серхий Гладир записа 18 точки, а Юджийн Джитър завърши с 10 точки и 8  асистенции.

По-рано обачеБелгия надви Латвия с 60:56 (15:14, 17:18, 10:14, 14:14) и класира Украйна на четвъртфинал.

Тимовете на Франция, Сърбия, Украйна и Литва се класират за четвъртфиналите от група Е на шампионата на Стария континент.

На елиминациите Сърбия ще играе с четвъртия от група F, Литва - с третия, Франция с втория, а Украйна - с победителя от този поток.