В един от най-чаканите сблъсъци от 35-ия кръг на Премиър лийг Ливърпул и Евертън изиграха стойностно мърсисайдско дерби, което за съжаление на феновете завърши без голове - 0:0 на митичния "Анфийлд".

Самият двубой започна с отдаване на почит към загиналите по време на трагедията "Хилзбъро", а феновете на Ливърпул благодариха и на Джейми Карагър, който изигра юбилейно, както и последно, дерби №30 срещу "карамелите".

В самия мач "червените" доминираха, но не успяха да се възползват от многото положения, които се откриха най-вече пред Стърдиж, Коутиньо и Джерард.

С точка Евертън се бетонира на 6-о място, което дава право на участие в Лига Европа, но загуби почти всякакви шансове да се бори за място в Шампионска лига. Възпитаниците на Дейвид Мойс са с 59 точки - 5 пред градския съперник и днешен опонент Ливърпул.

Надмощие в притежанието на топката имаха домакините, но по-сериозните положения в началото на срещата бяха в полза на Евертън. Първо Пиенаар пробва далечен удар, който мина на сантиметри от страничната греда, а след това удар на Фелайни беше избит в корнер.

Постепенно Ливърпул установи контрол върху срещата, като в 21' Коутиньо и Стъридж комбинираха отлично, но нападателят действа егоистично и стреля, вместо да подава, и сбърка.

В последните 15 минути на първата част домакините имаха още две отлични положения, но Ягиелка парира удар на Джерард от голлинията, докато отново защитникът бгеше герой за своите с решителна намеса срещу Коутиньо.

Второто полувреме донесе повече футболни достойнства още в своето начало, като Хауърд спаси сигурен гол на Стъридж след пореден брилянтен пас на Коутиньо, докато Евертън бяха лишени от гол на Дистен, тъй като Аничебе наруши правилата срещу вратаря Рейна.

След попадението "червените" бяха по-настъпателни в атака, като Коутиньо и Стъридж продължиха да са най-голяма заплаха, а в 73' бразилският техничар беше близо до откриване на резултата, но неговият удар мина на сантиметри от горната греда.

Само минута по-късно дойде и най-големият пропуск за неделния следобед на "Анфийлд". Стъридж напредна през центъра и пусна превъзходен извеждащ пас за Джерард. Той мина покрай вратаря, но насочи слабо решителния удар и Дистен съумя да изчисти на метър от голлинията - нов пропилян шанс за Ливърпул.

С това и по-сериозните положения пред двете врати, въпреки опитите на домакините, като срещата приключи при 0:0.

Bóng đá: Liverpool 0-0 Everton (Highlights - HD)by tapchibongda