снимка: psg.fr

Лидерът в класирането Пари Сен Жермен изненадващо загуби гостуването си на Сошо с 2:3 в мач от 25-ия кръг на футболното първенство на Франция. Резервата Седрик Бакамбу донесе победата на Сошо с гол в 84-та минута.

Пари Сен Жермен е начело с 51 точки, с три точки повече от Олимпик Лион и с пет пред третия Олимпик Марсилия.

Гостите откриха резултата чрез Алекс след половин час игра. Футболистите на Сошо обаче стигнаха до обрат с попадения на Себастиан Руде в 36-ата минута и на Джовани-Гай Ян Сио в 54-ата минута.

За тима на Пари Сен Жермен, който игра без Тиаго Силва, Тиаго Мота и Жереми Менес, това бе едва четвърта загуба за сезона и първа от 1-ви декември миналата година, посочва БТА. Възпитаниците на Карло Анчелоти допускат три гола в един мач за пръв път от началото на кампанията.

Гостите стигнаха до изравняване след автогол на Жером Русилон в 76-ата минута и въпреки че имаше периоди, в които доминираха, не успяха да преодолеят защитата на Сошо.

В друг мач от кръга Реймс и Сент Етиен завършиха 1:1. Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата за гостите в 10-ата минута, а Гаетан Курте изравни в 76-ата. Реймс е на 17-то място в класирането с 26 точки, а Сент Етиен на пета позиция с 41 точки.

szólj hozzá: Sochaux vs PSG 3:2 MATCH HIGHLIGHTS