(ВИДЕО+СНИМКИ) Ливърпул на Клоп унижи Барса и блондина Меси пред 90 000

Ливърпул изненадващо разгроми с 4:0 испанския шампион Барселона пред пълните трибуни на „Уембли”, където 89 845 души изгледаха последния мач за двата отбора на турнираInternational Champions Cup.

4159642

Садио Мане вкара в началото, а веднага след старта на втората част Масчерано си вкара автогол, преди Ориги да наниже секунди по-късно и трети гол. В добавеното време Марко Груич оформи крайното 4:0 с глава.

4159644

Луис Енрике пусна Меси и Луис Суарес като титуляри, а в халфовата линия играеше новата покупка Денис Суарес. Юрген Клоп отговори с трима нови сред своите 11 – Садио Мане, Джорджиньо Вайналдум и Рагнар Клаван.

Луис Суарес се изправи срещу бившия си клуб и през цялото време бе горещо подкрепян от феновете на Ливърпул, които го обичат.

Барса традиционно диктуваше играта в началото, но в 15-та минута се оказа в ролята на изоставащ. Чудесна отборна атака на мърсисайдци мина пред Лалана и Фирмино, после Лалана пусна на пътя на Садио Мане, който опъна мрежата за 1:0. Меси беше изолиран и се върна по-назад в центъра, за да подхваща атаките. Аржентинецът показа магическо спиране и веднага стреля, но топката срещна гредата зад Симон Миноле. После Суарес накара стража да спасява след двойно с Меси. Мунир хвърли пас зад защитата и този път Миноле изби удара на Суарес по диагонала.

4159643

Началото на втората част бе бедствие за каталунците. Мане и Ориги комбинираха добре, а под натиска на Хендерсън Масчерано си вкара автогол в 47-ата минута за 2:0. След центъра Бускетс загуби топката, Ориги излезе сам срещу вратаря и не сбърка за 3:0 в 48-ата минута. Фирмино също остана сам срещу вратаря след пас на Стюарт, но пропусна да вкара четвърти гол. Мане също беше близо до нов гол с фалцов изстрел. Четвърт час преди края Меси и Суарес бяха заменени.

В третата минута на добавеното време Ориги поде контра, Маркович намери Марко Груич и сръбската резерва вкара с глава в горния десен ъгъл за крайното 4:0.