(ВИДЕО+СНИМКИ) Бойко Борисов блесна със супер гол за важен успех на Бистрица

Министър-председателят Бойко Борисов блесна с чудесен гол за Витоша (Бистрица) при победата с 2:1 над Пирин (Благоевград) във финален мач от първенството за ветерани. С този успех „тигрите“ завършиха на първо място в Зона София.

Премиерът откри резултата с красив гол от фаул, макар че вратарят не се намеси убедително и това допринесе за попадението. Борисов на няколко пъти изведе свои съотборници в чисти голови позиции и като цяло се представи на ниво, нищо че е качил доста килца. Победното попадение за домакините заби бившият национал Светослав Петров секунди преди последния съдийски сигнал.

В 26-ата минута Бойко Борисов от пряк свободен удар се разписа. Той завъртя технично топката над стената и изненада вратаря Михаил Ролев, който изпусна топката и тя се озова в мрежата.

Десет минути след почивката Атанас Николов изравни за „орлетата“. Той беше точен с глава след центриране от корнер. Гредите два пъти спасиха Витоша от нов гол във вратата на Димчо Митов. Малшансът споходи Иван Цветков и Георги Даскалов.

Фатална за Пирин се оказа 79-ата минута. Тогава Димитър Кръстев проби по лявото крило и центрира в наказателното поле, а Светослав Петров надскочи всички и се разписа с глава.

Купата на победителите в зоналния финал връчи легендата на Левски Емил Спасов, който беше дежурен делегат на мача. Полуфиналните срещи от републиканското първенство за ветерани трябва да се изиграят до 20 април. Финалът е в дните преди 20 май.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА

ВИТОША: Димчо Митов, Борислав Георгиев (61 – Денимир Пасхалис), Николай Вучев (61 – Гошо Гинчев), Йордан Върбанов, Николай Христозов, Велизар Андонов, Светослав Петров, Георги Пеев (52 – Росен Василев), Димитър Кръстев, Николай Божов, Бойко Борисов (Борислав Драгомиров, Константин Николов, Мариян Германов, Господин Чанев, Чавдар Атанасов, Павел Петков)
Треньори: Славчо Галев, Николай Цанев

ПИРИН: Михаил Ролев, Петър Кепов, Тодор Лулейски, Станислав Бачев, Радослав Бачев, Антон Бачев (41 – Емил Равначки), Иван Стойчев, Ивайло Андонов (48 – Георги Даскалов), Костадин Марков, Атанас Николов, Иван Цветков (Васил Пандурски, Георги Бачев)
Треньор: Петър Цветков – Бел