(ВИДЕО) "Смърфовете" живнаха след як пердах над Берое

Локомотив (Пловдив) постигна разгромна победа с 4:1 над Берое (Стара Загора). „Черно-белите“ стигнаха до обрат след като губеха с 0:1, а головете за успеха реализираха Димитър Везалов, Един Бахтич, Димитър Илиев и Ален Ожболт.

Срещата започна с жълт картон за Берое още в 15-та секунда на срещата. Иван Бандаловски бе санкциониран заради нарушение срещу Анте Аралица. В 22-та минута Берое откри резултата. Иван Бандаловски намери в наказателното поле Румен Бригидо, който отбеляза за 0:1. Десет минути по-късно Локомотив възстанови равенството. Точен бе Димитър Везалов, който се възползва от настаналия карамбол в наказателното поле на гостите. В 33-та минута Карлос Охене от Берое получи директен червен картон. Ганаецът се опита да удари с бутоните Парвиз Умарбаев при спряна игра, а реферът Стефан Апостолов го изгони. Локомотив бързо се възползва от своето числено предимство и в 39-та минута „смърфовете“ стигнаха до втори гол. Димитър Илиев намери Един Бахтич, той напредна в наказателното поле на противника и с мощен шут от малък ъгъл се разписа за 2:1.

В 65-та минута капитанът Димитър Илиев покачи на 3:1. Той бе изведен от Анте Аралица и не сбърка срещу Душан Пернич. В 80-та минута влезлият като резерва Ален Ожболт оформи крайното 4:1. Момчил Цветанов с прецизно центриране намери нападателя на Локомотив, който с глава се разписа минути, след като влезна в игра.

В следващата си среща в Първа лига Локомотив отново е домакин. „Черно-белите“ приемат Дунав (Русе) на 9 март от 15:00ч.