снимка: Guliver/Getty Images

Борещият се за оцеляване в руската Премиер лига Криля Саветов поднесе една от големите изненади в 21-ия кръг на първенството, след като устиска равенство 1:1 в госутването си на Анжи.

Така настроението 30 000 фенове на домакините тотално се развали, а предпоставките за истински празник в Махачкала бяха няколко.

Първо преди началния съдийски сигнал суперзвездата Самуел Ето'о получи наградата си за най-добър футболист на отбора през изминалата 2012-та година.

Мачът с Криля Саветов пък беше първи на чисто новия стадион бижу „Анжи Арена", но играчите на Гуус Хидинк не можаха да полеят откриването с хубава победа.

Най-неприятният факт за футболистите на Анжи е, че те вече изостават значително от лидера в класирането ЦСКА (Москва). По-рано днес „армейците" се поздравиха с успех 1:0 срещу ФК Краснодар.

ЦСКА вече има 49 точки след 21 мача, докато вторият Анжи е на цели 7 пункта спрямо столичани.

Освен това шампионът Зенит (Санкт-Петербург) има мач по-малко и ако спечели домакинството си на непретенциозния Мордовия, както се очаква, ще се доближи само на 1 точка до Анжи.

В 63-ата минута гостите от Криля Саветов поведоха изненадващо в резултата чрез резервата Сергей Корниленко.

Масираният натиск на Анжи в края доведе единствено до изравняване в 81-ата минута, благодарение на мощния изстрел на Ласина Траоре - 1:1.

Така само в рамките на една седмица Анжи напълно компрометира шансовете си да спечели някакъв трофей.

В предишния кръг грандът от Махачкала шокиращо загуби от Мордовия, а в четвъртък отпадна злощастно от Лига Европа, бивайки елиминиран от Нюкасъл.

Anzhi Makhachkala-Samara 1-1 Highlights All Goalsby marcoxxx46