Завръщането на плеймейкъра Хуан Роман Рикелме в редиците на аржентинския футболен колос Бока Хуниорс се превърна в истински кошмар, след като отборът отстъпи изненадващи с 1:3 срещу кандидатите за изпадане от елитната дивизия на страната Унион Санта Фе.

Отборът от Санта Фе, срещу който Рикелме дебютира за Бока преди цели 17 години, приключи на най-неочакваното място и в най-неочаквания момент своята негативна серия от 26 поредни шампионатни мача без победа, посочва БТА.

Това се случи точно в завръщането на Рикелме, който не игра близо седем месеца след загубата на финала за Копа Либертадорес през 2012 година.

Халфът дори носеше капитанската лента на своя тим, който обаче игра катастрофално. Унион вкара три гола за едва час игра, а за Бока точен минута преди последния съдийски сигнал беше уругвайският нападател Сантиаго Силва.

Загубата остави Бока на 14-о място в класирането, докато вечният враг на "сините" Ривър Плейт е втори с пет точки аванс. Воденият от Рамон Диас тим обаче също загуби, след като Денис Стракуалурси и Мауро Чето се разписаха до 20-та минута за победата на Сан Лоренсо с 2:0.