Отборът на Сао Паоло спечели трофея за Копа Судамерикана след скандален финал с аржентинския Тигре.

Бразилци и аржентинци никога не са се обичали и битките между тях винаги са били плод на много страст.

В този случай обаче става въпрос за финала на втория по сила международен турнир в Южна Америка, което се равнява на Лига Европа за Стария континент.

Бразилският тим спечели трофея след като аржентинците отказаха да излязат през второто полувреме заради заплахи с оръжие в съблекалнята. Преди това двата отбора си спретнаха меле преди полувремето. Шокиращите новини от стадиона обаче не помрачиха радостта на домакините.

Това е втората финална среща в турнира след като преди седмица в Аржентина двата тима завършиха 0:0. Ето и как се развиха нещата за да се стигне до скандалното поведение първо на играчите, а след това и на феновете.

Отборът на Сао Паоло поведе бързо в резултата с попадение на младата звезда Лукас Моура 23-та минута, а само пет минути по-късно бъдещата звезда намери перфектно Освалдо, който покачи на 2:0.

Страстите на терена обаче постепенно се покачваха. Съдията започна да раздава картони, а гостите прекалиха с грубата игра. След това Пауло Миранда и Гастон Диаз получиха червени картони защото предизвикаха масово меле в края на полувремето.

Масовият бой изглежда е изнервил много домакините и хората от охраната на стадиона са започнали да заплашват играчите на Тигре, докато са се прибирали в съблекалнята.

Според някои футболисти на Тигре е имало физически сблъсъци в съблекалнята и кръв по стената. След това треньора Нестор Горосито заяви, че официални лица от охраната са влезли при всички играчи и са извадили два пистолета

Полицаите са завардили входа към съблекалнята

„По време на почивката влезе голям мъж с два пистолета. Нямаше как да играем повече. Полицията влезе при нас и удряше играчите с палки. Това беше лудост. Това което се случи е някаква лудост ви казвам," заяви притеснения треньор след мача.

Играчите на Тигре в съблекалнята изглеждат изплашени

"Някои полицаи започнаха да удрят играчите. Опитахме да се защитим. Ние тренирахме на два часа от хотела и дойдохме до стадиона за един час и нямахме време да загряваме,"добави треньорът

Аржентинската телевизия показа кадри с кръв от стената на Тигре в съблекалнята, въпреки че не е имало камери по време на инцидентите в съблекалнята на Тигре.

Автобусът с играчите на Тигре бе ескортиран до летището от полицията

„Играчите на Тигре бяха много уплашени защото охраната не беше достатъчно добра," заяви представител на южноамериканската федерация КОНМЕБОЛ.

„Реферът прекрати двубоя защото не беше правилно да с е играе. Решението е крайно. Срамно в континентален финал да приключва по такъв начин.

След мача реферът Енрике Осес обяви Сао Паоло за шампиони, въпреки уверенията за сериозните проблеми в съблекалнята.

„Не видяхме нищо, но чухме какво се е случило. Видяхме, че има ударени играчи на Тигре, но не знам как се е стигнало до това.

Вратарят Рожерио Сени заедно с Лукас празнуват с трофея след финала

Легендата на Сао Паоло вратарят Роджерио Сени заяви, че именно отборът на Тигре е започнал с грубите прояви и агресивната игра на терена.

„Не знаем какво се е случило вътре, но играчите на Тигре дойдоха тук за да се бият. Наистина нямам идея какво се е случило вътре в съблекалнята," сподели Сени след срещата.

Този стадион в Сао Паоло няма да домакинства на мачове от Световното първенство  след две години, но на него ще се играят футболни мачове от Олимпийските игри в Рио през 2016г.