ЦСКА спечели с 4:3 визитата си на Ботев във Враца в един от най-паметните и атрактивни мачове изобщо играни по българските терени.

За съжаление фокусът на вниманието не бе изцяло върху страхотните събития на терена, защото и този двубой не мина без крайно дискусионни съдийски решения.

Разковничето на целия спор между щаба на домакините и съдията се крие в ситуацията от 10-ата минута, когато Костадин Стоянов с ръка предотврати гол в мрежата на ЦСКА, отклонявайки непозволено в наказателното поле топката.

Реферът Александър Костадинов отсъди дузпа, но показа само жълт картон на защитника и с това си навлече гнева на старши треньора на Ботев Антони Здравков, както и на всички фенове на домакините на стадион „Христо Ботев".

Ситуацията от 19-ата минута преля чашата на търпението на наставника на Ботев, защото за идентична ситуация в пеналтерията на домакините - игра с ръка на Николай Маринов - той получи директен червен картон, а ЦСКА - дузпа.

Антони Здравков беше толкова бесен, че извади картоните на четвъртия съдия и демонстративно показа този с червения цвят на рефера Александър Костадинов, след което ги скъса и захвърли настрани.

Съдията Костадинов не спря с дискусионните си решения и след почивката - той отсъди дузпа в 75-ата минута за игра с ръка на Марсиньо, който беше с гръб към топката във въпросния момент, а и тя го удари от по-малко от метър разстояние.

Видеото по-долу може да ви помогне сами да прецените дали съдията беше прав за всички спорни отсъждания: