Защитаващият титлата си отбор на Замбия измъкна втора точка в група С на турнира за Купата на Африканските нации, завършвайки 1:1 с Нигерия.

Равенството дойде благодарение на вратаря и капитан на Замбия Кенеди Мвене, който се разписа от дузпа. Така трите първи мача от група С завършиха с един и същи резултат - 1:1. По-късно днес Буркина Фасо играе с Етиопия.

През първото полувреме Нигерия също получи дузпа, но Джон Оби Микел я пропусна, а "суперорлите" станаха четвъртият пореден отбор, не успял да вкара от 11-те метра. Вратарят Мвене леко отклони топката, тя се отби в гредата и излезе в корнер.

Все пак по-настойчивата игра на Нигерия беше увенчана с гол в 57-ата минута, като Микел частично се реабилитира. Той подаде на Емануел Еменике, който овладя топката и веднага я изстреля в мрежата на замбийците. За Еменике това е второ попадение от началото на първенството, което не се отличава до момента с особена резултатност, посочва БТА.

Мачът продължи да предлага на зрителите открита и нападателна игра, а 6 минути преди края на срещата съдията отсъди дузпа заради нарушение на границата на наказателното поле срещу Емануел Маюка. Вратарят Мвене с невероятно хладнокръвие прати топката в горния десен ъгъл на колегата си Винсънт Енияма и фиксира крайното 1:1.