Шампионът Борусия Дортмунд се наложи над Байер Леверкузен с 3:2 като гост в дербито от 20-ия кръг на германското футболно първенство.

С четвъртата си поредна победа възпитаниците на Юрген Клоп събраха 39 точки и се изкачиха на второ място в класирането, като изостават на 12 точки зад лидера Байерн Мюнхен.

Байер пък допусна първо домакинско поражение за сезона и прекъсна поредица от пет последователни успеха на "БайАрена", с което отборът падна на трета позиция с 37 точки. Марко Ройс откри резултата още в третата минута за гостите, след като беше изведен в чиста позиция от Роберт Левандовски и преодоля Бернд Лено.

Само шест минути по-късно Борусия удвои аванса си. Този път Марио Гьотце изведе Левандовски сам срещу Лено и вратарят го повали в наказателното поле. Якуб Блашчиковски реализира от бялата точка за 2:0.

Домакините се върнаха в мача с два бързи гола в началото на втората част. В 58-ата минута Щефан Райнартц намали след хубав пас на Щефан Кийслинг. Четири минути по-късно Байер стигна до 2:2. Гонсало Кастро центрира от фаул, Себастиан Бьониш продължи с глава към Райнартц, който отблизо засече в мрежата. В

следващата атака обаче гостите възстановиха аванса си. Ройс изведе Гьотце в чиста позиция, Лено се хвърли в краката на нападателя, но топката отскочи към Левандовски, който я вкара в опразнената врата.

В 70-ата минута Борусия можеше да реши всичко. Бьониш задържа Левандовски в пеналта и главният рефер Дениз Айтекин отсъди дузпа. Блашчиковски обаче стреля слабо по тревата от бялата точка и Лено спаси без проблеми.

szólj hozzá: Leverkusen vs Dortmund 2:3 HIGHLIGHTS