снимка: asse.fr

Сент Етиен спечели за първи път в историята си купата на лигата на Франция по футбол след победа на финала над Рен с 1:0.

Единственото попадение в мача на "Стад дьо Франс" реализира бразилският нападател Брандао в 18-ата минута, след като засече в мрежата центриране на Пиер-Емерик Обамеянг в наказателното поле.

Брандао триумфира за четвърти пореден път в турнира, след като в предишните три издания той спечели купата с Олимпик Морсилия.

Сент Етиен пък заслужи първи трофей от повече от 30 години след последната си десета титла във френското футболно първенство през 1981 година. С успеха отборът си осигури място в плейофите за Лига Европа през следващия сезон.

"Всички момчета имат заслуга за тази победа. Много съм щастлив за отбора и за нашите фенове. Този мач беше много важен за Сент Етиен", коментира Брандао, цитиран от БТА.

Старши треньорът на тима Кристоф Галтие също похвали бразилеца. "Победата е плод на колективните усилия, но той вкара гола и донесе купата, той е лидер", каза Галтие.

Рен, който загуби на финала в турнира за купата на Франция през 2009 година от втородивизионния Гинган, остана без трофей от 42 години.

"Въпреки загубата, искам да поздравя момчетата, защото се бориха здраво. Не обвинявам никого, защото всеки един от тях даде всичко от себе си", каза наставникът на Рен Фредерик Антонети.

Вратарят Стефан Руфие спаси Сент Етиен от ранен гол, след като отрази удар отблизо на Мевлут Ердинч. Стражът на Рен също трябваше да се намесва решително в десетата минута, когато успя да отрази силен удар с глава на Брандао.

Рен получи тежък удар в средата на първата част, след като Ердинч получи контузия и трябваше да бъде заменен само шест минути след гола на съперника.

Джонатан Питройпа не успя да помогне на отбора си в атака, но все пак спаси сигурно попадение за Сент Етиен малко след почивката, след като изби от голлинията удар с глава на Франсоа Клерк.

Четири минути преди края Садио Диало все пак можеше да изравни, но Руфие показа класа и спаси.

Saint Etienne-Rennes 1-0 Highlights All Goal...by marcoxxx46