снимка: psg.fr

Отборът на Сент Етиен се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Лигата във Франция, след като победи Пари Сен Жермен след изпълнение на дузпи в изключително драматичен двубой.

В редовното време мачът завърши при нулево равенство, а в продълженията двата тима също не си вкараха голове и така изходът от двубоя трябваше да бъде решен с рулетката на дузпите.

При тях футболистите на Сент Етиен показаха по-здрави нерви и надделяха с 5:3, като пропуск от бялата точка за ПСЖ направи Тиаго Силва.

ПСЖ може да съжалява за поражението, защото отборът пропиля невероятни положения, както в редовното време, така и в продълженията. Златан Ибрахимович, Езекиел Лавеци и Жереми Менез имаха сериозни възможности за гол пред вратата на "зелените", но пропуските и фантастичните намеси на вратаря на Сент Етиен - Стефан Руфие, не позволиха на парижани да превземат вратата на противника.

Футболистите на Сент Етиен също имаха своите шансове, като Брандао и Аубамеянг тормозеха отбраната на ПСЖ, но и те не успяха да отбележат гол, а заслуга за това имаше и стражът на столичани Никола Душе.

Останалите четвъртфинали са в сряда и четвъртък и ще противопоставят: Монпелие - Ница, Бастия - Лил и Рен - Троа. Полуфиналите са насрочени за 15 и 16 януари.