Отборите на САЩ и Германия изнесоха истински спектакъл в приятелска среща в столицата Вашингтон, която донякъде изненадващо завърши с краен успех за "янките" от 4:3.

Далеч по-изненадващо бе развитието на самия двубой, имайки предвид, че до 79' САЩ водеше на Германия с немислимото 4:1. Бундестима обаче спаси честта си, а попадения на Крузе и Дракслер отстрамиха европейския футболен колос.

Любопитното е, че тимът на САЩ е предвождан от легендата на Германия и бивш национален селекционер на страната Юрген Клинсман.

Селекционерът на Германия Йоахим Льов не можеше да разчита на футболистите на Байерн, които снощи играха финал за Купата на страната. така в отсъствието на Мануел Нойер, на вратата на Германия застана младият страж на Борусия (М) Марк-Андре тер Щеген, който допусна нелепа грешка за първия гол на "янките".

Атаката на Германия бе оглавена от ветерана Мирослав Клозе, докато през втората част на терена се появиха футболисти като Аого, Сам и Макс Крузе.

Сблъсъкът в столицата не започна никак добре за гостите. Още в 13' САЩ откри резултата, като точен след грешка на Пер Мертезакер бе Джоузи Алтидор.

Малко след това се стигна и до комична ситуация пред вратата на Германия, която доведе до втори гол. Бенедикт Ховедес върна една топка към Тер Щеген, който не успя да прецени добре скоростта на кълбото, допускайки по комичен начин тя да премине голлинията.

През втората част във Вашингтон се стигна до истинска голеада, като в крайна сметка домакините излязоха победители. В 51' Вестерман намали за Маншафта, но между 60' и 64' Клинт Демпси на два пъти реализира за изумителното 4:1 в полза на "янките".

Последните десет минути все пак бяха за Германия, а с голове на Макс Крузе и Дракслер, гостите направиха поражението си далеч по-почетно.