Четирикратният шампион Сан Антонио Спърс разгроми гостуващия Индиана Пейсърс със 101:79 и записа най-добрия старт на сезон в историята си в Националната баскетболна асоциация (НБА), информира БТА.

Резервата Гари Нийл беше най-резултатен за домакините със 17 точки, а Тим Дънкан добави дабъл-дабъл от 14 точки и 11 борби за четвъртия пореден успех на тима от началото на кампанията.

Сан Антонио предреши мача в началото на втората четвърт, когато след серия от 11 безответни точки поведе с 37:18. Джордж Хил с 15 точки беше най-полезен за гостите, които постигнаха успеваемост от едва 34 процента при стрелбата си от игра.

Ню Йорк също продължава перфектното начало на сезона след успех със 110:88 над домакина Филаделфия. Гостите записаха трети пореден успех на старта в Лигата за първи път от 1999 година. Кармело Антъни се отличи с 21 точки, а Джей Ар Смит добави 17. Джру Ходилей беше най-добър за домакините със 17 точки.

Шампионът Маями разби гостуващия Финикс със 124:99. Звездата на домакините ЛеБрон Джеймс завърши с дабъл-дабъл от 23 точки и 11 борби, а Дуейн Уейд добави 22 точки за успеха. Рей Алън, който отбеляза 15 точки, стана 24-ият играч в историята на Лигата, който премина границата от 23 хиляди точки в кариерата си. Резервата Шанън Браун беше най-полезен за гостите с 18 точки.

Отборът на Бруклин пропиля аванс от 22 точки и загуби от Минесота със 96:107 като домакин. Никола Пекович се отличи с 21 точки и 7 борби за гостите, които стигнаха до обрат след успех с 32:10 в последната четвърт. Андрей Кириленко се отличи с 16 точки и 10 борби. Дерон Уилямс с 18 точки и 13 борби беше най-полезен за домакините, които имаха преднина от 71:49 в началото на третата част, но допуснаха обрат.

Зак Рандолф се отличи с 16 точки и 18 борби, а Марк Гасол добави 22 точки за успеха на Мемфис със 103:94 над гостуващия Юта. Така домакините продължиха рекордната си серията на 12 поредни победи в редовния сезон, която стартира в края на миналата кампания.

О Джей Мейо наниза 32 точки, а Далас се справи с гостуващия Портлънд със 114:91. Дарън Колисън добави 14 точки и 13 асистенции за тексасците, които изковаха успеха си в последната четвърт, която спечелиха с 31:12. ЛаМаркъс Олдридж и Уесли Матюс завършиха с по 20 точки за гостите.

Новобранецът Дион Уейтърс наниза 7 тройки и завърши с рекордните в кариерата си 28 точки при успеха на Кливлънд над домакина Лос Анджелис Клипърс със 108:101.

Сакраменто пък записа първа победа в четвъртия си мач за сезона след 94:92 над гостуващия Голдън Стейт. ДеМаркъс Къзинс завърши с 23 точки и 15 борби за домакините.