Трима братя и техният баща влязоха в историята на Световното първенство по лека атлетика в Москва.

За първи път се случва щафетата на една държава да излезе във финал на голям шампионат в подобен състав - цяло семейство.

Близнаците Кевин и Джонатан Борле и 20-годишният им брат Дилън бягаха в три поста от щафетата 4 по 400 метра и успешно класираха Белгия за финала в дисциплината.

Тази вечер от 20:30 часа българско време въпросните трима братя, заедно с Антон Гиле, ще бягат във финала, като треньор на атлетите е Жак Борле, който е баща на тримата братя.

Както Sporta.bg ви информира вчера, белгийската щафета финишира с време 3:00.81 минути и се класира в топ 8 на света като щастлив губещ.

Sporta.bg посочва, че по принцип в предишни издания на Световни първенства финалът на щафетата 4 по 400 е бил последното събитие от програмата.

Откакто Юсейн Болт е безусловен крал на леката атлетика като цяло, щафетата 4 по 100 измести обиколката от правото да закрие първенството.