Италия продължава с доброто си представяне в световните квалификации след като победи с 3:1 тима на Дания в нашата група B.

„Адзурите" загубиха точки единствено при гостуването си на „Васил Левски" в началото на септември като след това записаха три поредни победи.

Въпреки че играха с човек по-малко цяло второ полувреме Италия нямаше проблеми да вземе трите точки. "Адзурите" поведоха с 2:0 с попадения на Монтоливо и Де Роси, но Квист върна един гол. Веднага след това Освалдо си изпроси червен картон, но Марио Балотели реши всичко в полза на Италия.

Двата тима направиха много силно първо полувреме на „Сан Сиро" като Прандели направи няколко промени в сравнение с победата над Армения. Буфон не успя да се възстанови и пропусна двубоя. Марио Балотели се завърна за първи път в състава след Евро 2012. Интересното е, че Италия се завърна на „Сан Сиро" след цели пет години.

Датчаните започнаха в защита двубоя и дебнеха своите съперници на контраатаки. В първите минути гостите създадоха по-добрите положения за гол. Бендтнер, който е играл този сезон само 10 минути за своя Ювентус, стреля опасно с глава в началните минути. След това Крон-Дели бе близо до гола, но Де Санктис се намеси.

При първата си по-сериозна възможност за гол на домакините им се наложи Симон Кяер да изчисти топката от голлинията. След това Монтоливо откри резултата с хубав удар от дъгата пред наказателното поле. Само четирити минути по-късно Пирло сложи топката на главата на Де Роси, който покачи на 2:0. Дания успя да върне един гол в продължението след като Квист с хубаво воле не остави шансове на Де Санктис.

Това обещаваще интересно второ полувреме. Още по-интересно стана, когато съдията изгони Пабло Освалдо в 46-та минута. Нападателят на Рома получи директен червен картон за удар без топка към противников състезател.

Очакваше се Дания да се опита да вземе нещо от този мач след подобно развитие, но Балотели не мислеше така. СуперМарио получи страхотен пас от Андреа Пирло и с много техничен удар направи резултата 3:1. Изобщо нападателят на Манчестър Сити изигра страхотен мач.

Така Италия продължава да бъде на първо място след четири мача и 10 точки в група B.