Уейн Рууни и Стивън Джерард обединиха феновете на кръвните врагове Манчестър Юнайтед и Ливърпул във всеобщ екстаз, след като с головете си срещу Полша донесоха победата с 2:0 и класираха Англия на Световното първенство в Бразилия през 2014-та година.

„Трите лъва" се нуждаеха от задължителен успех пред препълнения „Уембли", за да се преборят с Украйна в оспорваната битка за първото място в крайното класиране на Група Н. В крайна сметка англичаните събраха 22 точки и устискаха лидерството си, докато съдомакинте на Евро 2012 ще трябва да преминат през баражите, за да играят на Мондиал 2014.

Украйна остана на второ място с 21 точки, като днес записа чудовищна победа с 8:0 в гостуването си на Сан Марино. Отборът ще бъде сред непоставените на предстоящите баражи за Световното първенство.

Англичаните знаеха, че полският тим няма за какво да се бори, защото е на 4-то място с 13 точки и може единствено да се пребори за 3-та позиция. Днес Черна гора шокиращо отстъпи с 2:5 на Молдова и остава с 15 пункта, докато молдовците са на 5-то място 11. Последен е Сан Марино без актив.

Поляците нямаха реална мотивация за успех, но на няколко пъти звездата им в атака Роберт Левандовски заплашваше крехкия аванс на домакините. В 41-ата минута Рууни взриви „Уембли" със 7-ия си гол в световните квалификации.

Така нападателят на Манчестър Юнайтед стана първият играч в историята, който приключва като водещ голмайстор на „Трите лъва" в два квалификационни цикъла за световни първенства.

През второто полувреме и англичаните, и поляците имаха възможност да вкарат още попадения, но чак в 88-ата минута голът на Стивън Джерард успокои феновете по трибуните, че Англия ще се класира на Мондиала - 2:0.