Кристиано Роналдо донесе минималната победа на Португалия над Хърватия в приятелска среща, играна на неутрален терен в Женева.

Суперзвездата на Реал Мадрид наказа грешка в подреждането на бранителите на „шахматистите", които му дадоха прекалено много пространство в наказателното поле.

Роналдо не се нуждаеше от повече подкани и с мощен изстрел с левия крак прати топката в мрежата на символичните домакини за 0:1.

Това се оказа и единственият гол в срещата, като той падна в момент, в който Хърватия определено имаше предимство на терена и бе изпуснала няколко изгодни положения за откриване на резултата.

„Шахматистите" се понравиха с много точни подавания през цялото времетраене на срещата, но звездният им нападател Марио Манджукич нямаше шанс да се разпише и да възстанови статуквото.

Вратарят на „селесао" Едуардо имаше една особено ключова намеса през първото полувреме след мощен удар от дистанция на Лука Модрич, който бе отклонен над вратата.

В заключителните 15-ина минути контролата позагуби от блясъка си, защото треньорите пуснаха голяма част от резервите.

Въпреки това хърватите отново бяха по-активни и търсеха изравняването докрай, но така и не стигнаха до мрежата на съперника.