Рома прегази опашкаря Сиена с 4:0, а Пабло Освалдо наниза хеттрик в мрежата на закъсалите гости.

„Вълците" имаха още пресни спомени от домакинското равенство 1:1 с непретенциозния Пескара и накараха феновете на „Олимпико" да разберат, че подобно нещо днес нямаше как да се случи.

Ерик Ламела и Освалдо на два пъти дадоха повече от комфортен аванс на домакините преди почивката, а отново италианският национал се разписа в 67-ата минута, за да фиксира крайното 4:0.

Рома продължава да се намира на 5-та позиция в класирането с актив от 55 точки и отново измести Удинезе, който е с 54, след като вчера победи с 1:0 като гост Каляри.

„Вълците" нямат особени амбиции в Серия А, тъй като за тях пътят към Европа може да дойде и от турнира за Купата на Италия. Рома се е прицелил в трофея, след като елиминира Интер на полуфиналите и ще спори за отличието с градския съперник Лацио.

Сиена отново е на предпоследната 19-та позиция, след като по същото време днес един от основните конкуренти Палермо се поздрави с ценен успех 1:0 над Интер.

Така Сиена остава с 30 точки и вече има с 2 по-малко от Палермо и Дженоа. „Грифоните" също увеличиха шансовете си за оставане в елита, след като гол на Марко Бориело ги изведе до победата в гостуването на Киево.

Пабло Освалдо и Ерик Ламела отново доказаха, че са най-продуктивните играчи на Рома през този сезон. След като се разписаха в днешното домакинство на Сиена двамата вече имат по 15 попадения на сметката си за „вълците".

Така Освалдо и Ламела делят 4-то и 5-то място в подреждането на реализаторите, като същият брой голове има и Херман Денис от Аталанта. Стефан Ел Шараави довечера може да увеличи головата си сметка, която към момента е 16 и му отрежда 3-та позиция.

В друг мач от днес Парма и Лацио завършиха драматично 0:0, а в добавените 6 минути на редовното време съдията отмени по един гол и на двата тима. Така „орлите" остават 8-ми в класирането с 52 пункта, докато Парма е 12-ти с 40.

Roma-Siena 4-0 Highlights All Goalsby marcoxxx46