(ВИДЕО) Реал падна от слабака Жирона в Каталуния

снимка: marca.com

Реал (Мадрид) продължава да прави слаб сезон в Ла лига и да не успява да се справя със слабаци. Световният и европейки клубен шампион допусна изненадваща загуба с 1:2 при гостуването си на Жирона. Двубоят протече в дух на феърплей с едва три жълти картона, противно на очакванията за война по трибуните срещу столичани заради събитията в Каталуния.

Мачът започна страхотно за Реал и Иско изведе "белите" напред в 12-ата минута, а резултатът се запази до почивката.

Между 54-ата и 58-ата минута обаче Реал бе ударен лошо с две попадения на домакините, дело на Стуани и Порту. Вторият гол бе от явна засада, но това изобщо не бива да служи з аоправдание на "белия балет", съставен от плеяда звезди.

"Белите" са трети с 20 точки, 8 по-малко от лидера Барселона, докато Жирона е на 11-о място с 12.