Реал Мадрид и Пари Сент Жермен не изиграха шоуто, което всички очакваха от тях на стадиона в Гьотеорг, но "кралския клуб" все пак стигна до успех с 1:0 срещу френския шампион, продължавайки успешния си ход в предсезонните контроли.

Пред близо 80 хиляди души в Швеция единственото попадение падна в 23' и беше дело на Карим Бензема.

Анчелоти пък показа отлично познание върху бившия си тим, тъй като ПСЖ не създаде нито едно добро голово положение в своя полза. "Белия балет" беше улеснен и от факта, че на терена не беше Единсон Кавани, който все още е на почивка след Купата на Конфедерациите.

Реал Мадрид започна с типичното за Анчелоти 4-3-2-1, който пусна в защита Карвахал, Пепе, Начо и Коентрао, а пред тях бяха Кедира, Модрич и Иско. Йозил и Роналдо пък действаха зад изнесения напред Бензема.

ПСЖ пък заложи на част от играчите, които през миналия сезон не получаваха много шансове, но на терена бяха играчи като Лавеци, Пасторе, Силва, както и голямата звезда Златан Ибрахимович.

Натискът на Реал Мадрид в началото оказа влияние и в 23' при контраатака Йозил намери Бензема на границата на наказателното поле, а за французинът не беше проблем да преодолее вратаря на шампиона в Лига 1 - 1:0.

До края на полувремето Реал беше по-добрият отбор, но Роналдо и Иско не материализираха положенията пред своя тим.

Втората част бе далеч по-интересна, като Сиригу се превърна в главно действащо лице. Той спаси два изключителни удара на Роналдо, а малко по-късно резервата Кашемиро не успя да намери целта от близко разстояние.

Единственото положение в мача за ПСЖ бе дело на Лукаш Моура, който стреля отдалеч, а топката профуча на сантиметри от вратата на Лопес - краен резултат 1:0.