Райо Вайекано постигна изненадваща победа с 1:0 в гостуването си на Валенсия и разстрои 38-те хиляди зрители на стадион „Местая".

Алехандро Домингес вкара едва 2-ия си гол в Примера дивисион, след като бе точен от дузпа в 83-ата минута, с която донесе успеха на „светкавиците".

Така Райо Вайекано изпревари Валенсия в класирането на Ла Лига след 16-ия кръг, като скромният столичен тим има 22 точки и се изравнява с Реал Сосиедад на 8-мото място.

„Прилепите" от пристанищния град пък остават с 21 пункта на 11-та позиция, като Валядолид и Атлетик (Билбао) имат същия актив.

Валенсия през целия мач така и не можа да създаде чисто голово положение, като най-големият пропуск беше дело на Андрес Гуардадо в 43-ата минута, който не можа да нацели мрежата.

Летаргията на терена беше обзела и двата отбора през почти цялото времетраене на срещата, но изненадващо груба грешка на Тино Коста доведе до дузпа в полза на Райо.

Зад бялата точка застана Домингес, който хладнокръвно прати Диего Алвес в грешния ъгъл и донесе 3-те точки на гостите от „Вайекас".

Те постигнаха първа победа в историята си като гост на Валенсия на "Местая" след серия от 13 мача без успех.

Valencia 0 - 1 Rayo Vallecanoby WorldGoals10