Звездната селекция на ПСЖ се приближава все повече до шампионската титла в Лига 1, след като парижани спечелиха трудно с 1:0 домакинството си на шампиона Монпелие в мач от от 30-ия кръг на първенството.

Единственият гол в мача падна едва девет минути преди края, когато Кевин Гамейро най-сетне превзе вратата на Жофри Журдрен, бележейки за крайното 1:0.

По този начин Пари Сен Жермен събра 61 точки и вече води с цели 8 пред втория Лион, който обаче е и с мач по-малко.

За водения от Карло Анчелоти състав това бе и генерална репетиция преди сблъсъка с Барселона от Шампионската лига във вторник вечер. Тогава парижани посрещат Барса на своя "Парк де Пренс".

През първата част домакините атакуваха усилено вратата на все още действащия шампион, но Ибрахимович, Менес и Пасторе не бяха точни.

След почивката парижани затегнаха обръча, но гол така и не влизаше. В 72' в игра се появи и Дейвид Бекъм, а до 81' най-сетне се стигна до така чаканото попадение. Златан Ибрахимович асистира на Гамейро, който бе точен за 1:0.

szólj hozzá: PSG 1-0 Montpellier ,Ligue1 (30)