Пари Сен жермен отново е шампион на Франция след 19 години. Два кръга преди края парижани имат 7 точки аванс пред Марсилия, след като спечелиха с 1:0 като гости на Лион в последния мач от кръга.

Единственото попадение вкара Жереми Менес в 53-ата минута. Шведската звезда на парижани Златан Ибрахимович пък може да се похвали, че печели титлата в четвърта поредна страна, като го е правил това с пет различни отбора.

Освен това, ако се брои и отнетата заради уредени мачове титла в Италия през 2006-а година, Златан може да се похвали с шест шампионски трофея. Той очаква да получи и индивидуалната си награда за голмайстор на френското първенство.

Привличането му във френската столица от катарските инвеститори е част от инвестциите в отбора, които стигнаха 250 милиона евро за последните две години.

Иначе мачът можеше да се развие по съвсем различен начин, но вратарят Никола Дюше спаси удара на Бафетимби Гомис още във 2-ата минута. Но две минути по-късно Ибрахимович беше близо до гол, като ударът му беше блокиран пред голлинията от защитника Усмане Дабо. След това до края на полувремето и двата отбора трудно създаваха шансове пред вратите въпреки интензивното темпо на играта.

Единствено Менес можеше да вкара в 23-ата минута, но вратарят Антони Лопес спаси. След гола на Менес в началото на второто полувреме, Лион опита да стигне до равенството, а в заключителните минути на срещата се появи и Дейвид Бекъм като тактическа смяна за печалба на ценни секунди.

Очаква се утре на площад Трокадеро в Париж отборът да получи шампионската титла и да я покаже пред привържениците си.