Милионерите от Пари Сен Жермен отново дръпнаха с 3 точки пред Лион във временното класиране на Лига 1, след като тази вечер отборът на Карло Анчелоти разгроми с 4:0 домакинстващия тим на Тулуза.

Срещата бе от 23-ия кръг на френския шампионат, а головете за парижани бяха дело на Хавиер Пасторе, Златан Ибрахимович, Мамаду Сахо и Грегъри ван дер Вийл.

Домакините от Тулуза завършиха мача и с човек по-малко, след като Шейк М'Бенгуе получи втори жълт картон още през първото полувреме.

Още през първата част ПСЖ до голяма степен сломи своя съперник, бележейки две безответни попадения. В 4' Хавиер Пасторе вкара след асистенция на Лавеци, а в 36' Златан Ибрахимович удвои след точно подаване на бразилската перла Лукаш Моура.

И през втората част парижани бяха господари на събитията, за което спомогна и червения картон за Тулуза. В 70' Мамаду Сахо вкара за 0:3, а асистенцията отново бе записана на сметката на Лукаш Моура.

Крайното 0:4 оформи резервата Грегъри ван дер Вийл, който също преодоля стража на Тулуза Али Амада. Така ПСЖ събра актив от 48 точки на сметката си, докато вторият Лион е с 45, но и мач по-малко. В неделя "хлапетата" гостуват на Аячо. Тулуза от своя страна остава на 10-а позиция с 31 пункта.

szólj hozzá: Toulouse vs PSG 0:4 GOALS HIGHLIGHTS