В истински спектакъл на "Филипс Арена" ПСВ Айндховен и Милан завършиха наравно 1:1 в първи мач от плейофите за влизане в групите на Шампионска лига, оставяйки интригата за реванша след седмица на "Сан Сиро".

Домакините бяха далеч по-добрият отбор през първата част, но в 15' Шарави успя да открие с глава. През втората част ролите се размениха - Милан атакуваше повече, но в 60' Матавз възстанови равенството.

Самият двубой беше изпълнен с много положения, а зрителите на "Филипс Арена" видяха и две греди - по една за двата отбора.

Срещата започна с тотален натиск на домакините, които от самото начало заредиха положение след положение пред вратата на Абиати. Стражът на няколко пъти се намеси решително в рамките на 10 минути при удари на Уинджалдъм и Делай.

Най-опасното положение обаче бе едва в 1', когато многоходова акция завърши с подаване към Матевз, а неговият опит за удар мина буквално на сантиметър от страничната греда.

Вихреният натиск на ПСВ обаче не доведе до нищо, а противно на логиката първият гол падна във вратата на холандците. Абате успя да се справи с левия бранител на домакините при извеждащ пас, а след това центрира отлично към връхлитащия Ел Шарави, който с глава вкара за 0:1.

След попадението Марио Балотели се отчете с брилянтен удар, но Зоет успя да докосне топката, а тя се удари в горната греда на вратата. След временния натиск на "росонерите" ПСВ отново натисна, а Махер се отчете с няколко пропуска, включително и греда в 37' - 0:1 на полувремето.

През втората част нещата на терена се промениха, като Милан беше по-активният отбор, а удар на Балотели беше чудесно отразен от вратаря на домакините. В 60' обаче гостите бяха изненадани при контраатака, Брума стреля отдалеч, но Абиати спаси. Пръв до топката обаче стигна Матавз, който с глава възстанови равенството - 1:1.

След попадението Айндховен продължи вдъхновено, като Махер пробва няколко удара, но неуспешно. Балотели пък едва не си отбеляза автогол при опасно центриране от фаул за домакините.

В края на срещата на терена се появиха Нианг и Андреа Поли, като именно двамата можеха да донесат успеха на "росонерите" - двамата направиха двойно подаване, което позволи на италианският национал да се озове на чиста позиция, но вратарят на домакините успя да избие в корнер.