Четвъртфиналните мачове реванши от Шампионската лига никак не разочароваха зрителите и се превърнаха в зрелище, което ще бъде дълго време еталон за класата на турнира.

За съжаление двата мача бяха повлияни от неправилните решения на съдийските бригади и всъщност цели 3 от общо падналите 10 гола бяха реализирани неправомерно.

На двубоя между Галатасарай и Реал Мадрид домакините излязоха на терена с идеята да търсят нечуван обрат, но още в 8-ата минута ентусиазмът им секна след гола на Кристиано Роналдо.

Дори в реално време обаче се видя, че при отбелязване на попадението CR7 е бил зад защитата на Чим Бом и по-специално - Емануел Ебуе - който беше натоварен с тежката задача да опази портгуалеца.

Никой обаче не се намери да вдигне флага за засада, като дори повечето световни медии изобщо не реагираха на грешката на съдиите.

Каталунският вестник Mundo Deportivo моментално беше подготвил материал за Роналдо и неговият нередовен гол.

При положение, че Галатасарай победи с 3:2, а вторият гол на Роналдо падна в самия край, остава един въпрос.

Попречи ли съдията с признатия нередовен гол на един от най-знаменитите опити за обрати?

Другият мач между Малага и Борусия (Дортмунд) пък също предложи куп съдийски грешки, които грубо повлияха на резултата, и то на два пъти.

В 81-ата минута при резултат 1:1 Жулио Баптища от състава на гостите извежда Елизеу на празна врата, последният реализира, но отново още в реално време оставаме с впечатлението, че голмайсторът е в засада.

Такава обаче не е вдигната и Малага заплашиха да нанесат изумителен удар и да огорчат „Сигнал Идуна Парк".

В 93-ата минута устремените в предни позиции домакини, които току що са изравнили, масирано щурмуват противниковата врата.

Левандовски центрира от десния фланг, а в пеналтерията цели 4-ма футболисти на Борусия са в засада.

Няма флаг - след комедия от карамболи в наказателното поле топката стига до Сантана, който е на голлинията и зад вратаря (т.е в засада), като има бранител зад голлинията, който не се причислява към игровата ситуация.

Така двата най-паметни гола за двата клуба през този сезон всъщност не трябваше да биват зачитани.

Ето видео с разширен репортаж от Борусия (Д) - Малага 3:2

Ето видео с разширен репортаж от Галатасарай - Реал Мадрид 3:2