Снощи испанският шампион Реал Мадрид измъкна драматичен успех с 2:1 при визитата си на Леванте, макар и при изключително трудни обстоятелства.

Голямата звезда на "белите" Кристиано Роналдо напусна принудително още на почивката, получавайки сериозна аркада след удар с лакът от страна на Давид Наваро. Стряскащи бяха моментите след удара, когато от лявата вежда на "седмицата" рукна обилно количество кръв.

Макар и без тримата си основни реализатори - Роналдо, Гонсало Игуаин и Карим Бензема, през втората част "кралския клуб" стигна до така ценния успех, благодарение на попадение на младия Алваро Мората.

Инцидентът между Давид Наваро и Кристиано Роналдо обаче предизвика множество дискусии в испанската преса.

Бившият защитник на Валенсия нокаутира португалеца още в началните минути на срещата, но въпреки ясния удар в лявата вежда на Роналдо, Наваро не бе декориран дори с жълт картон. Вероятно много други съдии дори биха извадили директен червен картон на бранителя, което от самото начало щеше да улесни значително мача за гостите.

Заслужаваше ли Давид Наваро да бъде изгонен в ситуацията? И правилно ли той дори не бе предупреден с жълт картон от рефера? Преценете сами: