Арсенал и Евертън не оправдаха очакванията за оспорван и напрегнат сблъсък, като физическите единоборства имаха превес спрямо футболните достойнства и чистите положения.

Резултатът остана 0:0 въпреки 5-те добавени минути на редовните 90, в които домакините създадоха повече ситуации за гол, но дори те не бяха 100-процентови.

Така логично двата тима поделиха по 1 точка и справедливо не се победиха, за съжаление на феновете на „Емирейтс Стейдиъм".

„Артилеристите" и „карамелите" вече имат по 32 изиграни двубоя в Премиършип и остават в лютата битка за разпределение на местата от 3-то до 6-то.

Засега възпитаниците на Арсен Венгер остават в най-добра изходна позиция и заемат 3-та позиция с 59 точки - 1 повече от градските опоненти Челси и Тотнъм. „Сините", водени от Рафаел Бенитес обаче, имат мач по-малко.

Евертън е намира на 6-то място точно зад лондонските грандове (и тези от Манчестър, окупирали първа и втора позиция) с 55 пункта в актива си. „Карамелите" имат 5 повече от градския съперник Ливърпул, който е с мач повече.

През първото полувреме темпото на игра определено разочарова феновете на „Емирейтс", като двата тима не спираха да залагат на твърди съприкосновения в центъра на игрището.

На практика по-интересното се случваше по трибуните, като феновете на Евертън издигнаха плакат с остро послание към покойната бивша министър-председателка на Великобритания Маргарет Тачър.

Транспарантът гласеше: „Изгний в ада, Маги - от цял Мърсисайд".

Напрегнати ситуации пред двете врати почти липсваха, но все пак домакините имаха повече основания да съжаляват, че на полувремето резултатът остана 0:0.

В самия край на първите 45 минути Оливие Жиру се оказа адресат на прострелно центриране от десния фланг, но плонжирайки фронтално срещу вратата, прати кълбото на сантиметри встрани от целта.

Санти Касорла също имаше добра възможност да открие резултата, но като цяло имплус в играта и на двата тима изобщо липсваше.

След почивката Арсенал подчертано пое инициативата и имаше предимство в териториално отношение, а възможностите за „артилеристите" бяха достатъчно, за да си осигурят поне минимален аванс.

Нова порция пропуски обаче, отново главно на Жиру и Касорла, попречи на домакините да стигнат до успеха. Като цяло най-активен за „артилеристите" бе именно Касорла, но неговите усилия не стигнаха за гол.

Включването на Лукаш Подолски и Алекс Окслейд-Чембърлейн не можа да помогне на Арсен Венгер да намери желаната острота в атака и Арсенал не отбеляза гол.

szólj hozzá: Arsenal vs Everton MATCH HIGHLIGHTS