Порто се поздрави с важен успех 3:2 при домакинството си на Динамо (Киев) на „Ещадио до Драгао" и по този начин продължава без грешка през този сезон в Шампионската лига.

Капитанът на „драконите" Лучо Гонсалес отново предложи класна продукция за удовлствие на феновете и беше с основна заслуга за победата в завързания двубой.

Именно той асистира за първия гол на португалския национал Силвестре Валера в 15-ата минута, който откри резултата за домакините.

В 21-ата обаче Олег Гусев възстанови равенството, но 15 по-късно Жаксон Мартинес върна аванса на Порто - 2:1.

Идейе направи 2:2 в 72-ата минута и гостите предвкусваха точката, когато в 78-ата Гонсалес направи пробив по дясното крило и подаде на празна врата за Мартинес, който се разписа за крайното 3:2.

Така Порто вече има 9 пункта и продължава да бъде лидер в класирането на Група А, като преднината му пред втория Пари Сен Жермен е 3 точки.

Украинският Динамо е с 3 пункта на 3-то място, а елиминиралият Лудогорец отбор от Загреб е последен без актив до момента.

szólj hozzá: Porto vs Dynamo Kyiv 3:2 GOALS HIGHLIGHTS