снимка: ройтерс

Бразилският защитник Майкон вкара гол четири минути преди края на мача при победата на Порто с 3:2 над Бенфика, с което "драконите" излязоха начело на временното класиране в португалското първенство по футбол.

Миналогодишните шампиони излязоха напред в резултата с гол на Хълк още в седмата минути, но Бенфика стигна до изравняване секунди преди почивката чрез Кардосо. Той вкара втория си гол в мача три минути след подновяването на играта, а за 2:2 точен беше Джеймс Родригес след малко повече от час игра.

Малко по-късно Емерсон получи втори жълт картон и остави домакините с десет души на терена, което позволи на Порто да притисне съперника си и да стигне до победния гол чрез Майкон.

Победата изкачи Порто на първо място в класирането с актив от 52 точки, а Бенфика остана втори с 49. С още три точки пасив на третото място е миналогодишният финалист за Лига Европа - Брага, който гостува на Насионал.