Барселона поднесе истински спектакъл на своите фенове, както и на азиатските любители на футболната игра, след като в ранен мач от неделната програма в Ла Лига прекърши съпротивата на Хетафе и спечели с 6:1 домакинството си на "Камп Ноу".

Лео Меси (14) заби гол в 13-а поредна среща от първенството, а преди него Алексис прекрати головата си суша, откривайки резултата в 6-ата минута. Давид Вия също се разписа, като в началото на второто полувреме покачи на 3:0, а резервата Тейо (79) отбеляза за 4:0. Васкес (83) пък вкара почетното попадение за Хетафе, но Барса отвърна с два гола - Иниеста (90) и Пике (92).

Така авансът на Барса на върха в класирането стана 12 точки, като Атлетико е с 50 точки, но и мач по-малко. Вечният враг Реал пък е на цели 16 точки. Хетафе се намира на 12-о място с 29 точки, като е на безопасно разстояние от зоната на изпадащите.

Ранният час, в който започна двубоят срещу Хетафе, като че ли се отрази добре и на отбора, и на феновете, като над 80 хиляди души дойдоха на "Камп Ноу", за да видят своите любимци срещу мадридския тим.

Каталунската машина разбира се не разочарова, като още от първата минута започна да пресира своя съперник, като в 5-ата минута Иниеста матира 3-а в бял екип, извеждайки Алексис Санчес сам срещу вратаря, а чилиецът прекрати головата си суша, откривайки резултата.

Поредната магическа атака за Барса бе осъществена в 14-ата минута, когато отново Иниеста изведе Алкантара в наказателното поле, а Тиаго поднесе топката на Лео Меси, който от 5 метра нямаше как да сбърка и вкара в 13-и пореден двубой за своя тим - 2:0.

Домакините определено се забавляваха на терена, като атаките на Хетафе бяха епизодични, а през първото полувреме Валдес нямаше никаква работа, докато гледаше как неговите съотборници пропускат положение след положение пред вратата на Жорди Кодина.

До края на първите 45 минути Алексис и Меси можеха да покачат резултата, но това така и не се случи. Второто полувреме обаче започна в познатото темпо, а Меси пропусна уникална възможност да отбележи втория си гол в срещата.

Логично натискът на каталунците доведе до ново попадение, като Иниеста намери Алба на лявото крило, а испанският национал изведе на отлична позиция Давид Вия, който забоде 5-ия си гол в Ла Лига, и то само за 585 минути игра в мачовете на своя тим.

На терена се появи и Кристиян Тейо, а в 79-ата минута Меси навърза 4-а в бял екип и подаде на младежкия национал, който с хубав удар с десния крак успя да покачи на 4:0. Каталунците обаче не успяха да запазят суха мрежа, след като 7 минути преди края Алба се отчете с фрапантна грешка и подари топката на Васкес, който прати топката зад гърба на Валдес.

В 90-ата минута все пак каталунци те успяха да възстановят 4-те гола аванс, като Меси проби в наказателното, а защитник чукна топката към Иниеста, който с премерен удар от 6 метра направи 5:1. Само 2 минути Алкантара бе изведен сам срещу вратаря, но той реши да пусне на Пике, който вкара на празна врата за крайното 6:1.

Barcelona vs Getafe 6:1 GOALS HIGHLIGHTSby UCL2410