Питсбърг Пингуинс постигнаха 12-та поредна победа в Националната хокейна лига и продължават да бъдат убедителни лидери в цялата Източна конференция и разбира се, в Атлантическата дивизия.

„Пингвините" вече имат 50 точки от 33 мача (25-8-0) и оставят зад себе си фаворитите от Североизтока - Монреал (45 точки) и Бостън (43 пункта).

Филаделфия Флайърс стана 12-ата жертва на Питсбърг, след като отстъпи в гостуването си на „Конзол Енерджи Сентър" с 1:2 и по този начин още повече усложни положението си в борбата за място в плейофите.

Първите 20 минути преминаха без попадения, преди Клод Жиру да реализира с 10-тото си попадение за сезона от положение пауър-плей и да изведе гостите напред.

В третата третина Питсбърг се нуждаеше от числено предимство, за да стигне до равенството - Сидни Кросби се разписа за 1:1 и закова головата си сметка на 14 попадения.

150 секунди след началото на продълженията пък Тайлър Кенеди донесе 2-те точки на Питсбърг с точен изстрел за крайното 2:1.

Така за 8-ми път в рамките на победната серия от 12 мача за Питсбърг, отборът печели само с 1 гол разлика.

Вашингтон отново е сериозен претендент за място в плейофите след пореден ключов успех над пряк конкурент за промоция - Ню Йорк Рейнджърс. Кепитълс надвиха опонентите си за първи път през сезона с 3:2 след изпълнение на дузпи.

Вашингтон имаше две загуби от този противник до момента, но се възползва от позитивната инерция, натрупана след 2 успеха с 4:0 и 6:1 над лидера в дивизията Уинипег Джетс.

Така „столичани" вече имат 31 точки и са на 10-то място в Конференцията и на 3-то в своята Югоизточна дивизия. Само 5 пункта делят Кепитълс от лидера Уинипег, а 2 - от 8-мото място в Конференцията, окупирано за момента именно от Рейнджърс.

Възходът на Вашингтон води началото си от повишаването на формата на голямата звезда Александър Овечкин, който подаде за първия гол на Никлас Бакстрьом и сам реализира второто попадение в 1-ата третина. Овечкин вече има 16 попадения и 15 асистенции в Лигата.

Ашам и Щепан възстановиха равенството 2:2 за Рейнджърс още преди края на първите 20 минути, след което отборите се нуждаеха от изпълнение на дузпи, за да бъде определен победителят.

Овечкин и Бакстрьом отново се разписаха от наказателните удари и по този начин донесоха важната победа на Кепиталс - 3:2.

Анахайм Дъкс записа първата си серия от две последователни загуби в редовното време през сезона, след като отново отстъпи на Детройт Ред Уингс, този път с 1:2. За първи път от ноември 2011-та година пък Детройт спечели 4-та поредна победа като гост.

Ред Уингс поведоха с 2:0 в първите 9 минути на мача чрез Клиъри и Милър, а звездата на Анахайм Гецлаф върна един гол във втората третина, но до друга промяна на резултата не се стигна.

Въпреки двете поредни поражения Анахайм все още е убедителен лидер в своята Тихоокеанска дивизия с 48 точки, като заема и 2-ро място в Конференцията, изоставайки единствено зад Чикаго Блекхоукс.