Отборът на Холандия се наложи с класическото 3:0 при домакинството си на Естония в мач от група D на квалификациите за Мондиал 2014. Така "лалетата" продължават да не познават вкуса на поражението, като за тях това бе пета поредна победа от 5 мача.

И трите гола паднаха през второто полувреме. Рафаел ван дер Ваарт откри резултата след 47 минути игра, Робин ван Перси удвои в 72-ата минута, а крайното 3:0 бе оформено от Рубен Шакен шест минути преди края на редовното време.

"Лалетата" контролираха срещата от началото до края и нито за миг не оставиха съмнения в превъзходството си. Естонците можеха да си тръгнат от Ниската земя и с по-сериозен голов пасив, ако не бяха многото пропуски пред вратата им.

Лошите новини за Холандия са, че плеймейкърът им Уесли Снайдер получи контузия и бе заменен принудително от Ван дер Ваарт, като все още не се знае, дали халфът ще може да вземе участие в следващия мач на "лалетата".

След нулево първо полувреме, отбраната на Естония най-сетне капитулира в 47-ата минута, когато Рафаел ван дер Ваарт откри резултата с изстрел от границата на наказателното поле.

Малко по-късно Робин ван Перси бе много близо до нов гол за Холандия, но ударът му с глава бе спасен от вратаря. Нападателят на Манчестър Юнайтед имаше повече късмет в 72-ата минута, когато след няколко опита, най-накрая записа името си сред голмайсторите. Той не остави никакви шансове на стража на Естония, разстрелвайки го от непосредствена близост след центриране на Дарил Янмаат.

Крайното 3:0 бе оформено от влезлия като резерва Рубен Шакен в 84-ата минута. Той се възползва от подаване на Ван Перси и с диагонален удар направи победата на Холандия класическа.

След този успех "лалетата" са с пълен актив от 15 точки след първите си 5 мача. На второ място са Унгария и Румъния с по 10 пункта, следвани от Турция - 5 т., Естония - 3 т. и Андора - без точков актив до момента.

Holands Vs Estonia 3-0, Elim. Brasil 2014by futbolsapiens