снимка: Guliver/Getty Images

Интер продължи с успешното си представяне в Лига Европа, след като тази вечер на "Джузепе Меаца" подчини с 2:0 гостуващия Клуж и вече гледа по-уверено към осминафиналите в турнира.

Резервата Родриго Паласио (20, 87) се оказа герой за своите, като вкара и двете попадния, но лошата новина за Страмачони е, че Диего Милито получи нова травма и има съмнения за увреждане на връзките в лявото коляно.

Реваншът между двата тима е след седмица в Румъния, но едва ли Клуж ще успее да поднесе още една изненада в турнира, след като не показа особени футболни достойнства тази вечер.

Матео Ковачич получи стартова роля в състава на Страмачони, който беше заложил на най-доброто, с което разполага, като Милито и Касано поведоха атаката, а малко за тях трябваше да оперира Фреди Гуарин.

Милито обаче рано-рано напусна срещата, след като отново контузи лявото си коляно, като още в 10-ата минута на терена се появи Паласио, а аржентинският нападател има съмнения и за нараняване на връзки в коляното.

Именно резервата обаче се превърна в герой за своите 10 минути след смяната - Гуарин открадна топката от играч на гостите и успя да изведе Паласио на отлична позиция, а той от своя страна прехвърли излизащия напред вратар и откри резултата. Малко преди това той Ковачич изпусна да даде аванс на "нерадзурите"/

Двата отбора си размениха по няколко опасни атаки, като Паласио изпусна още едно отлично положение за Интер, докато в заключителните секунди на първата част Ханданович трябваше да се намесва решително при удар от фаул на Йонут Рада.

Второто полувреме се разви на доста по-бавни обороти от първите 45 минути на срещата, като предимството отново беше в полза на "нерадзурите", но Камбиасо и Касано не успяха да отбележат гола на успокоението за своя тим.

Мачът навлезе в заключителните си минути, като никой не очакваше да бъдат вкарани още голове, но тогава отново Паласио излезе на сцената, като след пас на дебютанта Ковачич успя да покачи до 2:0, с което задачата на "нерадзурите" в Румъния изглежда по-лесна.