снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Интер постигна много важна победа с 2:0 при гостуването си на Сампдория в отложена среща от 29-ия кръг на италианската Серия А.

Двата гола в мача бяха дело на Родриго Паласио, който се разписа в края на първото и в края на второто полувреме.

С тази победа Интер измести Лацио от петото място като двата отбора имат по 50 точки от 30 кръга. Пред тях са отборите на Фиорентина (51 точки) и Милан (57) на третото място.

Двата тима се размениха по една опасност в началните минути. Първо удар с глава на Сансоне бе избит от Ханданович, а после Серхио Ромер изби с мъка удар на Паласио. Самп имаше шанс да поведе след хубав удар с глава на Икарди, но отново Ханданович се справи. Ненад Кръстаич също пробва рефлекса на вратаря с далечен удар.

Въпреки че домакините бяха по-активни в началото те получиха гол в края на полувремето. Алваро Перейра центрира в наказателното поле, където Паласио с глава бе безпощаден за 1:0. Домакините веднага се опитаха да отвърнат на гола, но удара на Естигариба бе над вратата.

Второто полувреме играчите на Самп също продължиха да търсят поне равенството в този мач. В игра за домакините се появи нападателят Макси Лопес, който раздвижи малко играта в предни позиции, но отново Ханданович бе последната пречка пред нападателите. Интер пък изчакваше своите шансове на контра. Фреди Гуарин пробва своя специалитет с далечен удар, но неточно.

Така в последната минута на двубоя Паласио след самостоятелен пробив оформи крайното 2:0 за Интер.

szólj hozzá: Sampdoria vs Inter 0-2 MATCH HIGHLIGHTS