Челси е с единия крак в осминафиналите на Лига Европа, след като тази вечер в Прага късен гол на Оскар донесе минимален успех с 0:1 на европейските шампиони срещу Спарта на 1/16-финалите в турнира.

Рафаел Бенитес излезе с голям брой от обичайните си титуляри, като Торес отново поведе атаката на "сините", докато Марин и Бертранд получиха възможност да излязат като титуляри в гостуването на Спарта.

Още в 7-ата минута Марко Марин напредна бързо по лявото крило и успя да центрира към Еден Азар, който обаче не успя да намери целта и не успя да открие рано резултата. Малко след това пък Лафата пропусна отлично положение за Спарта.

Най-големият пропуск за полувремето определено беше на нападателя на домакините, като в 31-ата минута той беше оставен непокрит в наказателното поле, топката попадна в неговите крака, но той не се ориентира добре и не успя да разпечата вратата на Чех.

Разибра се, Торес също се отчете с един от многото си пропуски, откакто премина в Челси, след като Мата му осигури добра позиция за стрелба, но ударът на испанеца беше слаб - 0:0 на полувремето.

Втората част затвърди впечатлението, че лондончани пестят силите си за английското първенство, но все пак разликата в класите си каза думата.

След като Лампарт и Куеке изпуснаха по едно изгодно положение за двата отбора, Оскар взе нещата в свои ръце в 82-ата минута - бразилецът напредна и направи двойно подаване с Азар, което му позволи да излезе на стрелкова позиция и с удар под плонжа на Ваклич донесе минималната победа за Челси.

szólj hozzá: Sparta Prague vs Chelsea 0:1 MATCH HIGHLIGHTS