Портланд Трейлблейзърс поднесе голямата изненада в изминалата нощ в "лигата на извънземните", след като рано тази сутрин победи Сан Антонио у дома с 98:90. Това е и второ поредно поражение за "шпорите", които загубиха лидерската си позиция на Запад.

Срещата беше изключително равностойна, но благодарение най-вече на новобранеца Деймиън Лилард домакините успяха да поведат с двуцифрна разлика през третата четвърт, а самият плеймейкър наниза 22 точки във втората и третата части.

Сан Антонио обаче направи опит за обрат в заключителната четвърт, а именно Спърс са най-добрият отбор в лигата, що се отнася до финалните 12 минути. Тони Паркър поведе своите към обрата като разликата стигна само три точки при 93:90.

Тогава обаче Батуум вкара поредната си важна тройка през сезона, която се оказа и негова единствена в срещата от 6 опита - 96:90. При оставащи 1:08 "шпорите" не успяха да отговорят на предизвикателството, а Дани Грийн изпусна два важни изстрела от зоната за три точки, въпреки че не беше притесняван от играчи на Портланд.

Новобранецът Лилард беше най-полезен за победата на Трейлблейзърс, след като реализира рекордните за себе си (а и за всички новобранци) 29 точки, като към тях добави 7 борби и 6 асистенции. Ламаркус Олдридж пък се справи до голяма степен в защита срещу Тим Дънкън, а самият той завърши с 22 точки и 6 борби. Джей Джей Хиксън пък добави 12 точки и 12 борби.

За Сан Антонио Тони Паркър бе най-резултатен със своите 21 точки, но бе изцяло засенчен от Деймиън Лилард. Тим Дънкън пък не бе на познатото ниво, но все пак се отчете с 16 точки. Същото се отнася за Ману Джинобили, който вкара 12.

В друга среща играна по-рано тази нощ Атланта Хоукс се справи очаквано с Шарлът Бобкетс, като у дома „ястребите" спечелиха със 113:90.

Девин Харис беше най-полезен за победата, в която треньорът на домакините даде доста минути почивка на стартовата си 5-ца. Бившият гард на Юта завърши с 20 точки, а звездата Джош Смит реализира 18. За „дивите котки" Хендерсън и Сешънс вкара съответно 17 и 16.