Отборът на Интер се поздрави с домакински успех с 2:0 над Дженоа на старта на новия сезон в италианската Серия А.

"Нерадзурите" бяха по-активният отбор през целия мач и заслужено стигнаха до победата, но тя не дойде никак лесно.

Юто Нагамото откри резултата четвърт част преди края на двубоя, а крайното 2:0 бе оформено от Родриго Паласио в даденото от главния съдия продължение на срещата. Това бе и дебют за новия наставник Валтер Мацари.

Въпреки че владееха топката повече, футболистите на Интер стигаха трудно до чисти голови положения. През първото полувреме възможности се откриха пред Андреа Ранокия и Фреди Гуарин, но и в двата случая ударите им не намериха целта.

След почивката натискът на домакините се засили и те най-накрая успяха да стигнат до гол в 75-ата минута, когато Юто Нагамото бе най-съобразителен при едно центриране в наказателното поле и с глава от непосредствена близост изведе "нерадзурите" напред в резултата.

В самия край на срещата (90+2') Интер отбеляза второ попадение, с което окончателно реши нещата в своя полза. Фреди Гуарин намери Родриго Паласио на точката на дузпата и той с премерен удар оформи крайното 2:0.