Атлетико (Мадрид) започна новия сезон в Примера дивисион по най-добрия начин и срази с 3:1 домакина Севиля в последния двубой от неделната програма на първия кръг в Испания.

"Дюшекчиите", които се разделиха с голямата си звезда Фалкао за 60 милиона евро по посока Монако, индикираха, че няма да страдат от липсата му на терена през новия сезон.

Диего Коща отбеляза два гола при победата на Атлетико, като откри резултата в 35-та минута и вкара втория си гол в 79-та, като Диего Пероти беше изравнил за Севиля в самия край на първото полувреме.

Кристиян Родригес пък оформи крайното 3:1 в полза на Атлетико в добавеното време на срещата.

Срещата бе много интригуваща поради факта, че и двата отбора продадоха най-известните си и силни играчи - Фалкао напусна "дюшекчиите", а андалусците пратиха испанските национали Алваро Негредо и Хесус Навас в Манчестър Сити за 50 милиона евро.

Както Sporta.bg ви информира, именно тези два отбора най-нагледно показаха в какво състояние са повечето клубове в Испания, след като 16 от 20-те в Примера бяха принудени да се разделят със звездите си.

Иначе за Атлетико дебют като титуляр направи привлеченият за едва 2 милиона евро от Барселона испански национал Давид Вия, който обаче нямаше шанса да се разпише в първия си официален мач.

Той изигра 70 минути за „дюшекчиите", след което беше сменен от другата нова покупка на тима - Лео Баптищао, за когото Райо Вайекано получи 7 милиона евро.

В тима на Севиля също имаше дебютанти - взетият под наем от Челси Марко Марин и струващият 7.5 милиона Кевин Гамейро от френския шампион Пари Сен-Жермен. Висенте Ибора, за когото бяха платени 6 милиона на Леванте, също бе сред титулярите, както и Карлос Бака от Брюж, който е със същата цена.