снимка: Guliver/Getty Images

Бразилският национал Неймар изнесе нов силен мач за Барселона, като №11 на каталунците бе в основата на успеха с 1:0 над Еспаньол снощи.

Юношата на Сантос изкова победния гол за "лос кулес", дело на Алексис Санчес през втората част.

Особено внимание обаче получи и друг момент от срещата, когато Неймар върна спомените за друг бивш футболист на Сантос и легендарен свой сънародник - Пеле.

През второто полувреме Неймар получи подаване от Алексис и излезе очи в очи с вратаря на Еспаньол Кико Касия. "Кариоката" финтира стража на "папагалчетата" единствено с тяло, преди обаче да бъде повален от вратаря.

Сигнал за нарушение не последва, но по-паметливите светкавично си спомниха за подобен финт, който Краля на футбола Пеле осъществи срещу Уругвай по време на 1/2-финалния мач от Мондиал 1970.

Тогава митичният бразилец по подобен начин финтира без топка вратаря на "урусите", преди в крайна сметка да изпрати топката извън очертанията на вратата. "Селесао" все пак спечели срещата с 3:1 и се класира на финал, където разгроми състава на Италия.