Бразилия надигра категорично с 4:0 като гост Боливия в благотворителна контрола извън официалния календар на ФИФА.

Бразилската перла Неймар реализира две от попаденията за „селесао", a първият и последният гол в срещата отбеляза стрелецът на Интернасионал Леандро Дамиао.

Тъй като ФИФА не бе определила датата 7-ми април за официална, селекционерът на Бразилия Луиш Фелипе Сколари можеше да разчита единствено на играчи от местното първенство.

Това даде шанс на бившия ас на Барселона и Милан Роналдиньо отново да запише игрови минути с националната фланелка, като той бе сред най-активните на терена.

Боливия не предложи онзи хъс, с който постигна равенство 1:1 срещу другия гигант от Южна Америка - Аржентина - в последния кръг от световните квалификации.

Домакините не можеха да разчитат на основния си коз - голямата надморска височина, защото мачът с Бразилия се игра в град Санта Крус де ла Сиера, който се издига „само" на 416 метра над нивото на океана.

Гостите откриха резултата още в 4-ата минута чрез попадението на Дамиао, а по-късно през полувремето Неймар нацели напречната греда след пас на Паулиньо.

Звездата на Сантос обаче стигна до гола в 31-ата минута, когато получи удобно подаване от Роналдиньо и не сбърка за 0:2.

Жадсон пък асистира на Неймар за третото попадение в срещата, дело отново на спрягания за ново попълнение на Барселона от 2014-та година.

Крайното 0:4 беше фиксирано в 90-ата минута на контролата от Леандро.

Победата бе първа за Бразилия на боливийска почва от цели 16 години, когато за последно „селесао" подчини съперника си с 3:1 във финала на Копа Америка.

Боливия пък прекрати позитивна серия от 3 поредни домакинства срещу 5-кратните световни шампиони, като спечели последния мач помежду им у дома си - 2:1 през октомври 2009-та година.