Манчестър Юнайтед отново разбра какво значи победата, след като отборът стигна до страхотен обрат срещу Съндърланд за успеха с 2:1 на "Стейдиъм ъв Лайт" в двубой от 7-ия кръг на Премиър лийг.

По много интересен и неочакван начин се стигна до успеха на "червените дяволи", след като малко известния на феновете Аднан Янузай се превърна в герой.

След като през първата част Гарднър (5) даде аванс на домакините, младият белгиец собственоръчно обезвреди "черните котки" с две попадения в 55' и 62'. Това бяха и първите попадения за крилото в Премиър лийг, и то в първия му двубой като титуляр.

Въпреки победата обасче Мойс и компания остават далеч назад и заемат едва 9-о място в класирането, като имат 10 точки в своя актив, изоставайки на цели 6 от сегашния лидер Ливърпул. Съндърланд пък остава закотвен на дъното с едва 1 точка.

Още в 5' колебливият Манчестър допусна изненадващ развой на резултата. При центриране на Джакерини и Видич, и Джоунс не успяха да изчистят сравнително лесната топка, а тя стигна до Крейг Гарднър, който реализира за 1:0.

"Червените дяволи" се хвърлиха в атака, но "черните котки" позволиха единствено центриране на Евра в 21' да ги затрудни. Френският бек центрира към далечната греда за Нани, но крилото стреля високо в аут.

Въпреки натиска на гостите, домакините продължаваха да са много опасни в атака, а Джоузи Алтидор правеше каквото си иска с гостуващата отбрана. При атака в 34' пък Де Хеа се оказа героят за Юнайтед, след като Джакерини засече с глава чудесно центриране на Джоунс, но испанецът показа фамозен рефлекс и блокира.

С това и по-интересните полужения пред двете врати приключиха, но през втората част се извиси буря пред вратата на Съндърланд.

Една от изненадите в тима на Мойс - Аднан Янузай, блесна именно през вторите 45 минути и показа, че именно той може да помогне на Манчестър Юнайтед в трудните за отбора моменти през този сезон.

Младият белгиец бе намерен отлично от Евра в 55', а крилото се отблагодари за доверието със спокоен удар, който Уестууд нямаше как да спаси - 1:1.

Само 7 минути по-късно талантът на Юнайтед отново беше в прегръдките на своите съотборници - Нани центрира отдясно в наказателно поле, като защитниците успяха да изчистят, но топката кацна на крака на Янузай. Младокът намери долният ъгъл на вратата и се превърна в герой за своите.

След обрата възпитаниците на Дейвид Мойс заиграха с обичайното за отбора самочувствие, което си пролича най-вече в действията на домакините, които така и не стигнаха до ново голово положение в срещата. Така Юнайтед се поздрави в успеха, който отново дойде много трудно.