Отборът на Рома продължава с перфектния си старт в Серия А, като тази вечер "вълците" записаха осма поредна победа от осем изиграни мача в Калчото.

Столичният гранд пречупи с 2:0 гостуващия Наполи и събра пълен актив от 24 точки, гарантирайки си първата позиция и след този кръг. Наполи остава на втора позиция с 19 пункта, колкото има и шампионът Ювентус. "Старата госпожа" обаче е с мач по-малко.

Миралем Пянич откри с великолепно изпълнен пряк-свободен удар в края на първата част, като отново той удвои след дузпа в 71'.

Наполи доигра мача и с човек по-малко, след като централният бранител Паоло Канаваро бе изгонен за нарушението, довело до дузпата в полза на "джалоросите".

Лошите новини за наставника на домакините Руди Гарсия дойдоха от травмата, която капитанът Франческо Тоти получи през първата част. Голямата легенда на Рома напусна принудително и бе заменен от Марко Бориело, но и без него столичани измъкнаха успех.

Първият гол в срещата падна секунди преди почивката. Влезлият като смяна Паоло Канаваро фаулира футболист на Рома, а Миралем Пянич получи шанс да стреля от удобна позиция. Босненецът изпълни по перфектен начин статичното положение и заби топката в горния ляв ъгъл на вратата - 1:0.

Преди това Наполи на два пъти можеше да отбележи, но Пандев и Инсине не успяха да вкарат очи в очи с Морган Де Санктис.

През втората част Рома затвърди успеха си, за което отново помогна Паоло Канаваро. В 70' бранителят извърши ново нарушение, но този път в наказателното поле на своя тим. Последва втори жълт картон и дузпа, която отново Пянич реализира за крайното 2:0 в полза на лидера в Серия А.